Usługi

Sprężarki powietrza ważnym elementem procesu przemysłowego i usług

Sprężarki powietrza ważnym elementem procesu przemysłowego i usług
Sprężarka powietrza określana jest czasami jako kompresor i działa na zasadzie sprężania powietrza. Gdy jego objętość maleje wraz ze wzrostem ciśnienia, w kompresorze magazynuje się sprężone powietrze, które jest jest później wykorzystywane do innych zadań i pracy z różnymi urządzeniami.

Bardzo dużą popularnością cieszą się sprężarki tłokowe, które obejmują szeroką gamę sprężarek powietrza. Charakteryzują się takimi cechami, jak niezawodność, trwałość, elastyczność i ergonomia. W niektórych modelach sprężarek tłokowych zostały wykorzystane najnowsze technologie do wydajnego sprężania powietrza.

Dzięki nieskomplikowanej, łatwej do konserwacji konstrukcji i prostej zasadzie działania sprężarki tłokowe znalazły powszechne zastosowanie w przemyśle, a szczególnie w warsztatach i niewielkich zakładach przemysłowych. Są one od dawna znanym i stosowanym urządzeniem, co pozwoliło na udoskonalenie ich konstrukcji i funkcjonalności.
Sprężarki tłokowe posiadają zwartą, stabilną budowę dzięki połączeniu na stałe z agregatem sprężarkowym i żeliwny cylinder, który zapewnia wydajne chłodzenie i długą żywotność urządzenia.

Produkowane są również sprężarki tłokowe dwustopniowe, których konstrukcja jest bardziej złożona niż w typowych sprężarkach, ale dzięki temu w dużej mierze zwiększa to możliwości urządzenia. W tego typu sprężarkach instaluje się system, który składa się z dwóch różnie umiejscowionych cylindrów o zróżnicowanej objętości oraz chłodnicy niwelującej temperaturę w trakcie sprężania.

Sprężarki tłokowe są doskonałymi urządzeniami wspomagającymi pracę innych urządzeń pneumatycznych, takich jak szlifierki i inne obrabiarki. Charakteryzują się łatwością podłączenia do istniejących instalacji i dzięki możliwości zastosowania zbiornika pionowego mogą być eksploatowane zarówno w przestronnych przestrzeniach przemysłowych, jak w mniejszych warsztatach naprawczych i usługowych.

Tego rodzaju sprężarki produkowane są w wersjach olejowych sprężarek tłokowych i w wersji bezolejowej. W tym drugim wariancie sprężarek tłokowych bezolejowych zwraca się szczególną uwagę na wysoką jakość powietrza, które ma pierwszoplanowe znaczenie w niektórych procesach produkcyjnych. Takie sprężarki stosowane są w przemyśle medycznym, elektronicznym i spożywczym, a nawet laboratoryjnym.