Praca i kariera

Zwrot podatku z Holandii – dla każdego, kto pracował legalnie za granicą

Szybki zwrot podatku z Holandii jest możliwy nawet dla osób, które pracowały krótko za granicą i może wynieść kilkaset euro. Do zwrotu pieniędzy potrzebne nam jest kilka istotnych dokumentów, m.in. zeznanie podatkowe i karta podatkowa – jaroopgave. Szacuje się, że w Holandii legalnie pracuje około 250 tys. Polaków. Te liczby obejmują zarówno osoby zameldowane, jak i pracujące sezonowo. Jak wygląda cała procedura zwrotu podatku z Holandii?

Rozliczenie podatkowe z Holandii – terminy, dokumenty, ulgi podatkowe

Rozliczenie podatku z Holandii nie jest skomplikowane i możemy dokonać tego samodzielnie lub przy pomocy profesjonalnego biura podatkowego, które świadczy tego typu usługi. Przede wszystkim, starając się o zwrot podatku z Holandii, musimy pamiętać o wyznaczonych terminach przez holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst. 

Rozliczenie podatkowe jest obowiązkowe dla osób, które przebywały i podejmowały pracę legalnie za granicą. Holenderski system podatkowy jest skonstruowany tak, że w przypadku spóźnień z dostarczeniem deklaracji, instytucja może nałożyć na nas karę pieniężną. Nadpłatę podatkową, pracownik zagraniczny, jest w stanie uzyskać nawet w ciągu 3 miesięcy od momentu złożenia wniosku. Termin, jaki obowiązuje osoby niezameldowane, to dzień 1 lipca, który przypada na dzień po roku podatkowym. Z kolei osoby, które posiadają meldunek w Holandii i przebywają tam na stałe, składają swoje deklaracje do dnia 1 maja. 

Dobrą informacją dla Polaków jest również to, że jako pracownicy możemy uzyskać wyższy zwrot podatku z Holandii, dzięki dostępnym ulgom podatkowym. Do najpopularniejszych z nich należą, m.in. ulga na dziecko oraz ulga rozłąkowa, która dotyczy małżonka nie pracującego w Holandii. 

Rozlicz swój zwrot z biurem podatkowym

Rozliczyć się z holenderskim fiskusem jesteśmy w stanie dokonać nawet bez wychodzenia z domu. Mało tego, Holandia daje nam możliwość uzyskania zwrotu podatku nawet do pięciu lat wstecz. Zlecenie tej usługi zewnętrznemu biurowi podatkowemu pozwala na wypełnienie dokumentów bez żadnej pomyłki, co pozwoli na szybszy zwrot podatku. Doświadczone biuro zajmie się skompletowaniem dokumentów, samym rozliczeniem zwrotu podatku oraz nadzorowaniem otrzymania wpłaty na konto klienta. Więcej na temat zwrotu podatku z zagranicy, uzyskasz na stronie internetowej – https://holandia.org/. Dzięki temu nie będziesz już musiał stresować się formalnościami, a Twój zwrot podatku będzie szybki i łatwy.