Usługi

Mieszkanie z rynku wtórnego – jak je korzystnie sprzedać?

Bogaty rynek nieruchomości obfituje zarówno w oferty mieszkaniowe z rynku wtórnego, jak i pierwotnego.Na pewno czas sprzedaży nowych mieszkań jest dużo krótszy, niż nieruchomości pochodzących z rynku wtórnego. Bywa, że sprzedaż tych ostatnich trwa nawet kilka lat. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak np. biura nieruchomości, które pomogą szybko sprzedać mieszkanie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Jak wycenić mieszkanie z rynku wtórnego?

Ceny mieszkań z rynku wtórnego będą zależały od wielu zmiennych. Przede wszystkim główną rolę będzie odgrywała lokalizacja, dlatego też warto zorientować się jak wyceniane są nieruchomości z rynku wtórnego w Twojej okolicy. Ale sama lokalizacja to za mało, by prawidłowo wycenić wartość mieszkania. Ważny jest bowiem także metraż oraz standard wykończenia lokalu. Poza tym ważne są także pozostałe kwestie, jak np. miejsca parkingowe, komórki lokatorskie, balkon, stan techniczny budynku, windy, zagospodarowanie przestrzeni na osiedlu.

Jest bardzo wiele czynników, które należy uwzględnić przy wycenie mieszkania. Jeśli obawiamy się, że w swojej wycenie możemy zaniżyć wartość mieszkania, warto jest skorzystać z usług profesjonalnych agencji nieruchomości. W biurach nieruchomości wyceny dokonują agenci z dużym doświadczeniem w temacie.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Warto pamiętać o tym, że im mieszkanie będzie bardziej atrakcyjne, tym jego cena będzie większa. Dlatego też ważne jest, żeby zadbać o wszystkie detale. Przede wszystkim profesjonalne biura nieruchomości zalecają, aby przed prezentacją lokalu dokonać naprawy wszelkich, nawet bardzo drobnych usterek. Bardzo ważną, choć często pomijaną kwestią, jest również oświetlenie mieszkania. Jeśli w mieszkaniu brakuje światła słonecznego, warto te straty uzupełnić dobrym oświetleniem wewnętrznym, które rozświetli i uatrakcyjni wnętrze.

Najlepsze agencje nieruchomości polecają także odświeżyć ogólny wygląd mieszkania, np. poprzez malowanie ścian, czy wymianę zniszczonych frontów. Oczywiście w mieszkaniu musi panować porządek i ład, najlepiej jest schować wszystkie drobne przedmioty, które mogą wprowadzać wrażenie chaosu. Ważne są także detale i elementy dekoracyjne, które mogą znakomicie odświeżyć wygląd nawet starego i wysłużonego lokum. Dlatego też dobrze pomyśleć o modnych elementach dekoracyjnych, np. poduszkach, zasłonach czy dywanach.

Gdzie szukać potencjalnych nabywców?

Najbardziej popularne są oczywiście wszelkie serwisy ogłoszeniowe. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług profesjonalnej agencji nieruchomości, udostępnianie oferty na portalach społecznościowych czy wśród grona przyjaciół i znajomych.

Świetnym pomysłem jest także skorzystanie z usług np. Biura Nieruchomości Online (https://www.bnonline.pl). Niektóre tego typu agencje nieruchomości umożliwiają szybką i sprawną sprzedaż mieszkań nawet w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.