Zakupy

Gravel vs szosa endurance – jaki rower sprawdzi się lepiej?

Rover endurance czy gravel? Wiele osób nie ma pojęcia, jaki pojazd wybrać. Faktem jest, że nie można jednoznacznie powiedzieć, który jednoślad sprawdzi się lepiej. Na samym początku należy określić indywidualne preferencje oraz oczekiwania. Poniżej umieszczono zbiór praktycznych wskazówek, dzięki którym podjęcie trafnej decyzji stanie się łatwiejsze. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z fachowego doradztwa. Nie ma sensu inwestować zbyt pochopnie w dwa kółka, które sporo kosztują.

Gravel vs szosa – który lepszy na co dzień?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy rower endurance, czy gravel lepiej sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. Oba jednoślady zapewniają wysoki poziom komfortu oraz swobody. Należy jednak uwzględnić, że gravel posiada znaczenie szersze opony, a tym samym można uznać go za nieco bardziej uniwersalny. Nienagannie sprawdza się zarówno w mieście, jak i w trasie. Oczywiście szosa endurance również może zostać wykorzystana np. podczas dojazdów do pracy. W obu przypadkach geometria ramy zapewnia względną wygodę.

Szosa czy gravel – jaki rower treningowy?

Rowery endurance przeznaczone są do jazdy po szosie. Sprawdzą się więc podczas treningów na asfalcie, jednak trzeba liczyć się z szybszym zużyciem opon. Oznacza to, że nie zawsze będzie to opłacalny wariant. Gravele przeznaczone są do jazdy po nierównościach np. polnych gruntach lub szosach. Cechują się wysoką wytrzymałością, co zmniejsza ryzyko przedwczesnych uszkodzeń. Omawiany typ pojazdu nie nadaje się jednak podczas treningów grupowych, gdzie liczy się utrzymanie możliwie wysokiej wydajności. Szosa endurance czy gravel? W tym przypadku wygrywa pierwszy typ.

Gravel czy szosa – jaki pojazd na wycieczkę?

Wiele osób zainteresowanych jest jazdą rekreacyjną. Wszystko zależy od tego, po jakich terenach mamy zamiar się przemieszczać. Rowery gravelowe dobrze sprawdzają się podczas wypraw w trudnych warunkach, gdzie konieczne jest pokonywanie uskoków i nierówności. Plusem jest możliwość bezproblemowego zamontowania bagaży. Szosówki przeznaczone są wyłącznie do jazdy w konkretnych warunkach. Podstawą jest tutaj ugruntowane podłoże, czyli najlepiej droga asfaltowa. Może to stanowić pewną niedogodność podczas planowania trasy. Rower endurance posiada także wąskie opony, a więc nie można wjechać nim wszędzie.

Tutaj przeczytasz więcej na ten temat: https://antymateria.com/szosa-endurance-czy-gravel-ktory-rower-wybrac/