Zakupy

Aromaterapia – co to właściwie jest?

Jest ona formą medycyny alternatywnej, czyli oznacza to, że wykorzystuje naturalne środki – w tym przypadku olejki eteryczne – do wpływania na lepsze samopoczucie, poprawiania nastroju czy łagodzenia różnego rodzaju objawów chorobowych.

Od kiedy wykorzystywano aromaterapię?

Aromaterapia nie jest nowym odkryciem. Stosowano ją tak naprawdę już od czasów starożytnych. Olejki eteryczne wykorzystywane w aromaterapii dodawano do kosmetyków oraz leków i obserwowano ich korzystny wpływ na zdrowie, a także samopoczucie. Wtedy różnego rodzaju oleje traktowano także jako luksus i wyznacznik statusu społecznego.

Dlaczego jest tak powszechna?

Aromaterapia zyskuje na popularności głównie dlatego, że jej działanie jest w dużej mierze odprężające. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wpadając w wir obowiązków i zadań orientujemy się, że potrzebujemy odpoczynku i relaksu.

Świece zapachowe Yankee Candle – sposób na domową aromaterapię

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować aromaterapię we wnętrzu domowego zacisza. Ulubiony zapach unoszący się w całym mieszkaniu to kwintesencja relaksu i poczucia jak z minuty na minutę osiągamy upragniony spokój i balans.

Ze świecami zapachowymi Yankee Candle jesteś w stanie stworzyć przytulny i  domowy klimat lub romantyczny i zmysłowy nastrój. Dzięki zawartym w świecach olejkom eterycznym podczas palenia uwalniają się niesamowite aromaty, który poprawiają przede wszystkim nastrój i koją nasze zmysły.

Właśnie dlatego na aromatowo.pl oferujemy szeroki wachlarz dużych świec Yankee Candle, których kompozycje zapachowe zostały skomponowane z największą starannością. Eleganckie i wytworne słoje, w których umieszczono świece stanowią wyjątkową dekorację wnętrza.

Zróżnicowany asortyment pozwoli na dobór ulubionych zapachów, ale także odkryje drogę do nowych, nieznanych dotąd kompozycji. Znajdziesz tam klasyczne zestawienia nut kwiatowych, orzeźwiające świece owocowe, zapachy imitujące świeże pranie z domieszką lawendy, cytryny i wiele innych!