ZakupyBezGotowki.pl

Promocje bankowe – chwyt marketingowy czy dodatkowe źródło zysku?

Promocje bankowe, to idealny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki bez większego zaangażowania i ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Oczywiście zanim zdecydujemy się na skorzystanie z dowolnej promocji, to warto zapoznać się z regulaminem oferty oraz samego produktu bankowego, nie pomijając oczywiście tabeli opłat i prowizji, która może być kluczowa w określeniu czy dana promocja będzie dla nas opłacalna czy też nie. Promocje bankowe dotyczą nie tylko rachunków osobistych, ale także firmowych i warto o tym wiedzieć prowadząc działalność i szukając idealnego konta dla firmy, ponieważ nie każdy ranking kont dla firm pokaże nam dodatkowe oferty, w jakich możemy posiadać konto firmowe.

Na czym polegają promocje bankowe?

Promocje bankowe, to w najprostszym ujęciu „coś za coś”. W zamian za spełnienie określonych w regulaminie promocji warunków, bank przyznaje uczestnikowi promocji nagrody rzeczowe (vouchery, bilety do kina, różnego rodzaju urządzenia) lub pieniężne w postaci uznania bezpośrednio na konto. W promocjach mogą brać udział w zasadzie wszystkie produkty bankowe, jednak najczęstszym i najbardziej popularnym są konta osobiste i firmowe oraz karty kredytowe. Zazwyczaj wśród warunków, poza samym założeniem konta, czy podpisaniem umowy o kartę kredytową musimy dokonać określonej ilości transakcji kartą lub transakcji na określoną kwotę, wykonać pewną ilość przelewów, zalogować się do bankowości online albo zapewnić stałe wpływy na konto w określonej kwocie – wszystko oczywiście w terminach określonych regulaminem promocji. Po spełnieniu wszystkich warunków, organizator promocji (nie zawsze organizatorem będzie bank) przekazuję nam w wybranym terminie nagrodę.

Jak skorzystać z kilku promocji bankowych jednocześnie?

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby brać udział w kilku różnych promocjach bankowych w różnych bankach, ale zanim się tak stanie, warto porównać warunki, jakie trzeba spełnić na potrzeby każdej z promocji. Zakładając że chcemy otworzyć dwa konta osobiste w różnych instytucjach finansowych, należy sprawdzić, czy np. jednym z warunków promocji nie jest wpływ wynagrodzenia na konto. Jeżeli tak jest, a mamy tylko jedno źródło dochodu, to nie warto tracić czasu, ponieważ pracodawca nie będzie w stanie podzielić naszej wypłaty aby przelać ją na dwa rachunki jednocześnie. Warto więc doczytać regulamin i sprawdzić jakiego rodzaju wpływu na konto muszą zostać zapewnione. To na co należy zwrócić uwagę to także kwota jaką musimy wydać w związku z transakcjami kartą. To pozwoli nam ocenić, czy będziemy w stanie spełnić warunki zarówno w jednym jak i w drugim banku. Podstawą jest więc dokładna analiza regulaminu promocji i ocena, czy sprostamy dwóm ofertom jednocześnie.

Jakie haczyki mogą czekać na nas w związku z promocjami bankowymi?

Przede wszystkim musimy upewnić się, że produkt z jakiego chcemy skorzystać w ramach promocji jest bezpłatny, albo upewnić się co zrobić aby taki był, aby później nie okazało się, że ponosimy koszty za prowadzenie rachunku czy za kartę. Jeżeli chodzi o same promocje, to częstym błędem jacy popełniają uczestnicy jest niedoczytanie zasad. Na co więc zwrócić uwagę? Oto kilka punktów:

Exit mobile version