ZakupyBezGotowki.pl

Manekin vintage – kiedy się sprawdzi?

Nowoczesne manekiny, które posiadają idealnie wyrzeźbione, realistyczne sylwetki i przybierają odważne pozy, nie zawsze najlepiej komponują się z wystrojem sklepu czy tematem danej wystawki. Na szczęście wciąż produkuje się figury w starym stylu, które mimo mniejszego podobieństwa do żywego człowieka, mają swój wyjątkowy charakter i nostalgiczny urok. Manekiny vintage najczęściej powstają z płótna oraz elementów drewnianych, specyficznych dla minionej epoki. Gdzie taka kompozycja sprawdzi się najlepiej w dzisiejszych czasach? 

Manekin vintage dla garderoby w stylu retro 

Od czasu do czasu, aby utrzymać zainteresowanie klientów, warto jest zmieniać wystrój wystawy. Wiele sklepów odzieżowych w centrach handlowych i nie tylko decyduje się na tematyczne wystawki, w tym także zaaranżowane w stylu retro, do których manekin vintage pasuje idealnie. Dobrze komponuje się także z wystrojem eleganckich damskich butików, w których nabyć można kreacje od znanych projektantów. W tego typu miejscach zwykły manekin z włókna szklanego lub plastiku będą wyglądać tanio i nieciekawie. Co więcej, niektóre modele vintage posiadają ruchome stawy w drewnianych kończynach, dzięki czemu nadają się też do eksponowania dodatków, takich jak bransoletki i zegarki. 

Manekin vintage jako dekoracja pracowni krawieckiej 

Figury w stylu retro okazują się być użyteczne nie tylko na wystawach butików, ale także w pracowniach krawieckich. Kiedy krawcowa szyje lub nakłada poprawki, potrzebuje manekina, dzięki któremu będzie wiedziała, jak materiał będzie układał się na ciele. W końcu praca na żywym modelu nie zawsze jest możliwa. Co więcej, taki manekin vintage stanowi wspaniały element dekoracyjny, który stojąc przy biurku krawca lub projektanta, wygląda profesjonalnie, a za razem wyjątkowo estetycznie. Sprawdź jak prezentują się takie specyficzne ozdoby na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Ruchome, drewniane ręce, przypominające nieco kończyny lalki, nie tylko dają ciekawy efekt wizualny, ale także stanowią wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. 

Exit mobile version