ZakupyBezGotowki.pl

Kupno mieszkania krok po kroku, czyli jak to wygląda?

Nawet osoby najbardziej odporne na stres czują chociaż lekkie poddenerwowanie podczas zakupu mieszkania od dewelopera. Złożoność tego procesu odciska swoje piętno na emocjach człowieka. Na szczęście są sposoby, żeby temu zaradzić, a jednym z nich jest zaczerpnięcie przydatnej wiedzy. Mnóstwo osób nie wie, czym ma się zająć i w jakiej kolejności podejmować poszczególne działania. Warto więc przeczytać poradnik i dowiedzieć się odpowiedzi na te pytania.

Krok po kroku to najlepsza metoda zakupu nieruchomości

Dobrym pomysłem na powodzenie podejmowanych działań na rynku nieruchomości jest rozbicie całego procesu na pojedyncze etapy. Dlaczego? Próby zajmowania się wszystkimi elementami naraz w zdecydowanej większości przypadków kończą się dotkliwymi porażkami. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, iż można ich uniknąć. Rozwiązaniem problemu jest działanie krok po kroku, co pozwoli skoncentrować się na jednym zagadnieniu i dopiero po jego zrealizowaniu przenosimy naszą uwagę na kolejne czynności. Jak więc wygląda zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku?

Krok pierwszy

Zakup nieruchomości wiążę się z dość dużym wydatkiem, dlatego na samym początku należy przeanalizować własną sytuację finansową i zbadać nasze szanse na otrzymanie kredytu. Co więcej, polecane jest dokładne określenie jego wysokości, gdyż pozwoli to dokładnie sprecyzować budżet, jakim będziemy dysponować.

Krok drugi

Teraz możemy na spokojnie zacząć szukać wymarzonego mieszkania. W Internecie znajduje się mnóstwo ofert, a każdego dnia pojawiają się nowe. Istnieją nawet portale tematyczne specjalnie stworzone dla ludzi szukających nieruchomości do kupna. Nie zaszkodzi również zapoznać się z opiniami ludzi na przykład na temat bezpieczeństwa okolicy. Rekomendacje innych ludzi okazują się często niezwykle pomocne.

Krok trzeci

Następnie zajmujemy się wyborem konkretnego dewelopera. Przed wejściem z nim w jakiekolwiek interesy powinno się dokładnie sprawdzić jego wiarygodność. Niestety zdarzają się ludzie mający nieprzyjazne intencje, dlatego trzeba jak najbardziej zminimalizować ryzyko. Jeżeli dowiemy się wszystkich informacji na temat przeszłości dewelopera, czy zadowolenia bądź ewentualnych skarg jego klientów, otrzymamy kompleksową wiedzę. Będziemy mogli wtedy spokojnie rozpocząć współpracę z tą osobą lub szukać kogoś innego.

Krok czwarty

Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy deweloperskiej. Zanim to zrobimy, możemy jeszcze postarać się wynegocjować lepsze dla nas warunki, aczkolwiek trzeba robić to z wyczuciem sytuacji. Nie chcemy przecież zrazić do siebie dewelopera, tylko zdobyć pewne upusty. Należy pamiętać, że zupełnie nierozsądne jest dopełnienie formalności, jeżeli mamy jakieś wątpliwości.

Krok piąty

Na samym końcu procesu zakupu mieszkania od dewelopera podpisujemy ostateczną umowę oraz odbieramy nieruchomość poprzez otrzymanie kluczy. Zanim jednak zdecydujemy się na te ruchy, należy skrupulatnie sprawdzić stan pomieszczenia. W przypadku, gdy sami nie posiadamy wystarczającej wiedzy, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nie wolno zlekceważyć tego zadania, ponieważ po podpisaniu ostatecznej umowy nie będziemy już mogli wycofać się z niej, a dopełnienie tych formalności oznacza, że zaakceptowaliśmy kupno naszego mieszkania i nie zgłaszamy żadnych poprawek. Ponadto tego typu umowy nie da się podpisać bez notariusza, a gdy to zrobimy, pozostaje się już tylko cieszyć z nowo zakupionej nieruchomości.

Exit mobile version