ZakupyBezGotowki.pl

Jaki kompresor do malowania ścian wybrać?

Jeśli chodzi o zestawy do malowania ścian, kompresory stanowią ich podstawowe elementy. Z racji tego, że malowanie natryskowe jest bardzo szybką i wygodną metodą malowania ścian, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Czy kompresor olejowy to dobry wybór do malowania ścian?

Osoby, które poszukują bezawaryjnego i niezawodnego kompresora do malowania ścian, najczęściej decydują się na urządzenia olejowe. Charakteryzują się one bardzo dużą wydajnością pracy, a także – długą żywotnością. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że aby urządzenia olejowe działały nienagannie, koniecznie trzeba dbać o ich regularne czyszczenie i konserwację. Bardzo ważne jest również napełnianie ich właściwym olejem oraz używanie w procesie malowania specjalnego zestawu filtrów. Osoby wybierające kompresor do malowania ścian powinny zwrócić uwagę także na ciśnienie maksymalne danego urządzenia. Określa ono siłę, z jaką urządzenie wyrzuca sprężone powietrze. Dzięki temu można z taką samą efektywnością pokrywać zarówno odległe części ściany, jak i te znajdujące się w niedalekiej odległości.

Dlaczego warto zdecydować się na kompresor do malowania ścian?

Chyba każda osoba, która przynajmniej raz w życiu malowała ścianę, jest w stanie powiedzieć, że posługiwanie się puszkami farby bądź lakieru nie jest rozwiązaniem ani wygodnym, ani zbyt ekonomicznym. Produkt, który osadza się na ściankach pojemnika, wyjątkowo trudno jest wykorzystać i najczęściej ulega on zmarnowaniu. Dodatkowo, podczas malowania pędzlem, wyjątkowo łatwo zabrudzić wszystko dookoła. Malowanie z wykorzystaniem kompresora oraz pistoletu pozwala znacznie zaoszczędzić na ilości wykorzystanej farby bądź też lakieru. Pomimo tego, że malowanie pistoletem to czynność, która wymaga nieco doświadczenia i wprawy, to jednak pozwala znacznie ograniczyć straty produktu.

Jaki kompresor wybrać do malowania ścian?

Głównym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze kompresora do malowania ścian, jest powierzchnia, którą będzie się malować. Nie bez znaczenia jest również wydajność urządzenia. Oto dostępne warianty urządzeń:

Jakie są ceny kompresorów do malowania ścian?

Ceny kompresorów do malowania ścian mieszczą się w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Za profesjonalny sprzęt oczywiście trzeba zapłacić nieco więcej, jednak z pewnością odwdzięczy się on drugą żywotnością i bezawaryjną pracą.

Exit mobile version