ZakupyBezGotowki.pl

Ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc w Rzeszowie?

Właściwe odżywianie nie tylko utrzymuje prawidłową masę ciała, ale również zapobiega chorobom dietozależnym jak np. cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. Nie zawsze tryb życia pozwala nam na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków, dlatego naprzeciw wychodzą cateringi dietetyczne. Czym są i czy warto w nie zainwestować pieniądze?

Jak działa catering dietetyczny?

Catering dietetyczny pomaga stworzyć dietę dostosowaną do potrzeb, celów i stylu życia danej osoby. Można wybrać ilość posiłków, kaloryczność, rodzaj diety (np. wegańska) oraz wykluczenia. Tak skomponowana dieta dostarczana jest pod drzwi w określonych godzinach i przez wybrany okres czasu — możesz wybrać catering miesięczny, ale również określić, w jakie konkretne dni chcesz dostawać jedzenie. Catering dietetyczny pomaga w zmianie nawyków żywieniowych oraz jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu. 

Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową?

Jest kilka powodów, dla których warto zdecydować się na catering dietetyczny. Po pierwsze, otrzymujesz zbilansowane posiłki z niezbędnymi składnikami do właściwego funkcjonowania organizmu. Po drugie, oszczędzasz czas, który w innym przypadku byłby przeznaczony na zakupy oraz gotowanie. Po trzecie, dzięki diecie pudełkowej możesz zmienić swój styl życia, a także zrzucić niepotrzebne kilogramy, utrzymać masę ciała lub przytyć. 

Na dietę pudełkową mogą zdecydować się również osoby, ograniczające produkty odzwierzęce lub te, które chcą je wyeliminować ze swojego jadłospisu. Co więcej, niektóre firmy oferują możliwość pełnej personalizacji diety — dzięki temu masz wpływ na to, jakie posiłki dostaniesz. Skutecznie minimalizuje to ryzyko wyrzucania jedzenia do śmieci. 

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc? 

Koszt cateringu dietetycznego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim im wyższa kaloryczność, tym większa cena. Kolejnym czynnikiem jest  rodzaj wybranej diety — ze względu na swoją specyfikę np. dieta dla osób z hashimoto lub insulinoopornością może być droższa. 

Nie bez znaczenia ma również ilość zamawianych posiłków. Dieta trzy posiłkowa lub zamawianie samych obiadów pudełkowych skutecznie obniży koszt. Warto pamiętać, że na końcową cenę wpływa również częstotliwość zamawiania pudełek. 

Zamawiając na dłuższy okres czasu np. miesiąc, to cena dziennej diety będzie zdecydowanie niższa. Przy czym warto pamiętać, że przejście na dietę pudełkową obniży rachunki za gaz, prąd i wodę, które byłyby zużyte do samodzielnego przygotowania posiłków. 

Dieta pudełkowa — jaka kaloryczność?

Chcesz zacząć korzystać z usług cateringu dietetycznego, ale nie wiesz jaka kaloryczność będzie najlepsza? Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników jak np. prowadzony tryb życia, aktywność fizyczna i sposób odżywiania. Pomocny może być panel dostępny na stronie primate.diet, która oferuje catering dietetyczny na terenie Rzeszowa.

Równie ważne jest ustalenie efektu, jaki chcemy uzyskać dzięki diecie pudełkowej. Innego zapotrzebowania kalorycznego będą potrzebować osoby, chcące schudnąć a innego osoby aktywne fizycznie. Catering dietetyczny zaczyna się już od 1000 kcal, jednak taka ilość kalorii może być zdecydowanie za mała nawet dla osób na redukcji. 

Dieta przede wszystkim musi być bezpieczna, a długoterminowe przyjmowanie niedostatecznej ilości kalorii może negatywnie odbić się na zdrowiu. 

Exit mobile version