ZakupyBezGotowki.pl

Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwa jest sprzedaż udziałów w nieruchomości. Oczywiście, że tak! Ważne jest jednak to, aby transakcja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Bywa tak, że niemożliwe jest porozumienie się z współwłaścicielami domu, mieszkania, lokalu usługowe, gruntu rolnego itd. Warto zapoznać się z ofertą skupu nieruchomości KupujemyM.pl. Funkcjonuje on na rynku już od wielu lat, co stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiego standardu świadczonych usług. Poniżej przedstawiono kilka praktycznych informacji na ten temat.

Czy trzeba posiadać zgodę pozostałych udziałowców?

Sprzedając udziały w nieruchomości nie trzeba posiadać zgody pozostałych współwłaścicieli. Nie ma znaczenia, czy jest ona zamieszkiwana, czy też nie. KupujemyM to godna polecenia firma, która poradzi sobie nawet z najtrudniejszym przypadkiem. Należy podkreślić, że transakcja monitorowa jest przez wyspecjalizowanych prawników, co pozwala uniknąć wszelkich naruszeń oraz nieprawidłowości. Opisywana oferta wydaje się być najkorzystniejsza dla tych, którzy pomimo prób nie mogą dojść do porozumienia z udziałowcami. Sporym atutem jest możliwość szybkiego załatwienia formalności oraz otrzymania gotówki. Usatysfakcjonuje to przede wszystkim tych, którzy potrzebują gotówki „na już”. Należy wspomnieć, że posiadanie nieruchomości wiąże się również z kosztami jej utrzymania. Decydując się na sprzedać udziałów można więc uniknąć niechcianych opłat.

Jak wyceniane są udziały?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka jest wartość udziałów w nieruchomości. Wiadomym jest, że każdy przypadek jest inny, a więc wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Istnieje możliwość złożenia wniosku o wycenę drogą elektroniczną. Należy jedynie wypełnić krótki formularz. Wysokość zaproponowanej kwoty uzależniona jest od wielu czynników. Za wycenę odpowiadają rzeczoznawcy z wieloletnią praktyką. Niektóre przypadku są wyjątkowo złożone, przez co ich rozpatrzenie wymaga więcej czasu. Zwykle niezbędny jest kontakt telefoniczny w celu omówienia istotnych szczegółów. Najczęściej w ciągu kilku dni roboczych możliwe jest przygotowanie wstępnej wyceny, która ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji o przeprowadzeniu transakcji.

Czy sprzedaż udziałów jest zgodna z prawem?

Sprzedaż udziałów w nieruchomości nie narusza przepisów prawa, nawet jeśli współwłaściciele nie wyrazili zgody na przeprowadzenie transakcji. Jest to bezpieczne, a zarazem błyskawiczne rozwiązanie. Umowa przeniesienia własności podpisywana jest w kancelarii notarialnej. Pieniądze wypłacane są tak szybko, jak to tylko możliwe. Należy podkreślić, że na tym etapie kończy się współpraca ze skupem nieruchomości. Sprzedający nie musi borykać się z formalnościami, ani innymi obowiązkami. W ciągu kilku lub kilkunastu dni można skutecznie rozwiązać problem, który ciągnął się latami. Właśnie dlatego omawiana oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Exit mobile version