ZakupyBezGotowki.pl

Co warto zabrać ze sobą na porodówkę

Gdy termin porodu jest coraz bliżej, warto pomyśleć o tym jakie rzeczy spakować do szpitala. Większość z tym rzeczy można spakować wcześniej. Warto mieć już nawet 2 tygodnie przed porodem spakowaną torbę w szafie (później tylko dorzucić kilka rzeczy).  Dziecko może urodzić się wcześniej. Poza tym, przyszła mama na pewno będzie spokojniesza mając świadomość, że jest gotowa do szpitala. Jest również czas na to, aby dokupić kilka rzeczy. Wyprawka do szpitala, zawiera rzeczy dla dziecka oraz dla mamy.

Na pewno niezbędna jest cała dokumentacja medyczna przebiegu ciąży: karta ciąży, grupa krwi oraz inne badania niezbędne do porodu, zlecone przez lekarza prowadzącego.
Przy pakowaniu należy skupić się aby zabrać tylko potrzebne rzeczy. Na ogół wizyta w szpitalu po porodzie trwa 2 doby. Także nie należy przesadzać z ich ilością.

Dobrym rozwiązaniem jest spakowanie dwóch toreb – jednej dla mamy, drugiej dla dziecka.
Na sali porodowej przyszłej mamie potrzebna będzie koszula i klapki,  w które kobieta będzie
musiałam się przebrać po wejściu na salę porodową. Niezbędny będzie również szlafrok, ciepłe skarpety i mała butelka wody niegazowanej. Może być potrzebny również recznik, gdyby mama korzystała z prysznica lub kąpieli w celu złagodzenia bólu. Poza tymi rzeczami przyszła mama powinna zabrać co najmniej dwie koszule do karmienia lub z rozpinanym dekoltem, podkłady poporodowe, kilka par majtek (najlepiej siatkowych, specjalnych dla kobiet po porodzie), szare mydło o pielęgnacji miejsc intymnych, ręcznik papierowy do wycierania miejsc intymnych, przybory toaletowe i kosmetyki, których używa na codzień, co najmniej 2 biustonosze do karmienia oraz kilka wkładek laktacyjnych. Jest to niezbędne minimum.

Resztę rzeczy może można w razie potrzeby przywieźć później.  Jeśli chodzi o rzeczy dla maluszka, większość szpitali ubiera noworodki we własne ubranka. Do szpitala dla dziecka niezbędne są nawilżone chusteczki oraz jednorazowe pieluchy, ciepły kocyk oraz kilka pieluszek tetrowych (przydatnych przy ulewaniu pokarmu przez malucha). Jeśli rodzice mają życzenie mogą również korzystać z własnych ubranek dla dziecka w szpitalu. Ubranka potrzebne będą dziecku na wyjście ze szpitala. Wybór ubranek dla dziecka będzie zależał od pory roku, ale nawet gdy temperatura będzie bardzo wysoka, dziecko powinno założyć ubranka z długim rękawem oraz cieniutką czapeczkę, aby uchronić delikatną skórkę przed przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Zasada mówi, że noworodkowi powinno ubierać się o jedną warstwę więcej, niż osobie dorosłej. Jeśli dziecko będzie wracało do domu samochodem, niezbędny będzie również specjalny fotelik dla malutkich dzieci.

Przygotowując wyprawkę do szpitala warto zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W razie potrzeby na pewno ktoś z rodziny przywiezie potrzebną rzecz. Poza tym pobyt w szpitalu trwa najczęściej 2 doby. Warto zostawić w domu rzeczy bez których, można się obyć przez tak krótki czas.

Exit mobile version