Pożyczki przy pomocy telefonu i aplikacji mobilnych stają się coraz powszechniejsze. I nic w tym dziwnego, w końcu dzięki paru kliknięciom możemy zasilić swoje konto o kwotę jakiej potrzebujemy. Z drugiej strony, wiele osób wciąż ma sporo wątpliwości. Z czego to wynika i dlaczego warto się do tej metody przekonać?
Czym są pożyczki na telefon?
Rynek pożyczkowy przechodzi diametralnie duże zmiany. Coraz więcej możemy bowiem zrobić przez Internet oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej i samych smartfonów. Takie sposoby uzyskania pożyczki mają swoich zwolenników i przeciwników.
W przypadku pożyczek na telefon możemy mówić o bardzo dobrej alternatywie dla osób nie posługujących się biegle komputerem i mających problemy w obsłudze świata Internetu. To także dużo szybszy i bardziej komfortowy sposób niż kilkugodzinna wyprawa do placówki stacjonarnej.
Jeśli więc zdecydujemy się na pożyczkę na telefon – nie musimy zbyt wiele robić. Struktura wniosku i stawiane nam pytania są bliźniaczo podobne do tych, jakie zobaczymy w formularzach online. Konsultant poprowadzi nas krok po kroku przez cały proces, a podczas rozmowy możemy mu zadawać swoje pytania, aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.
W praktyce wygląda to tak, że dzwonimy do wybranej przez nas firmy pożyczkowej, a następnie udzielamy odpowiedzi na zadawane pytania. Nie musimy męczyć się z papierowymi wnioskami albo przeklikiwać się przez dziesiątki stron w formularzach online. Jakich pytań możemy się spodziewać?
Cóż, absolutnie podstawowych. Konsultant zapyta nas na pewno o imię oraz nazwisko, a także o dane adresowe. Później będziemy musieli podać informacje dotyczące naszego wynagrodzenia, zatrudnienia oraz stałych miesięcznych wydatków.
I to w zasadzie wszystko. Warto tutaj dodać, że taki rodzaj pożyczki najczęściej udzielany jest osobom, które już wcześniej się o taką pomoc ubiegały. W skrócie chodzi o zweryfikowanie naszej zdolności kredytowej, bo w przypadku negatywnego wpisu w rejestrze dłużników, możemy się spotkać z odmową udzielenia pożyczki.
Oczywiście, nawet jeśli figurujemy w Biurze Informacji Kredytowej z negatywną historią kredytową, to wciąż pozostaje nam kilka alternatyw. Na ten temat dowiecie się więcej z portalu: https://pozyczka4you.pl/pozyczka-na-telefon-bez-bik/. Warto bowiem przeanalizować wszystkie dostępne opcje.
Poszczególne kroki
Pożyczka na telefon to błyskawiczny proces. Po prostu wybieramy firmę pożyczkową i kontaktujemy się z nią drogą telefoniczną. Następnie udzielamy wszystkich niezbędnych pytań konsultantowi i poddajemy się weryfikacji kredytowej oraz tożsamościowej.
Na koniec pozostaje chwila cierpliwości. Ostateczna decyzja o udzieleniu pożyczki trafi do nas drogą telefoniczną lub SMS-ową. Aby do tego doszło musimy posiadać polskie obywatelstwo, mieć ukończone 18 lat, posiadać pozytywną historię kredytową i własne konto bankowe.