ZakupyBezGotowki.pl

5 wskazówek dotyczących łączenia stylów dekoracji

Wiemy, że dom jest tam, gdzie jest twoje serce, ale czasami stworzenie idealnego domu nie jest takie łatwe. Jeśli chodzi o to, pary często zmagają się z tym, jak urządzić dom, mając na uwadze dwa różne gusta. Współpraca wkrótce zaczyna działać przeciwko sobie i iskry – niestety niewłaściwego rodzaju – zaczynają latać. Brzmi znajomo? Cóż, to całkowicie normalne i jesteśmy tutaj, aby pomóc. Przygotowaliśmy pięć wskazówek, które pomogą Ci połączyć style dekoracji (a także zachować zdrowy rozsądek).

Neutralnie

Białe ściany i drewniane podłogi to zawsze dobry początek. Zaczynając od prostego, czystego fundamentu, będziecie mogli wspólnie wyobrazić sobie swój przyszły dom. Neutralne kolory dają ci swobodę wnoszenia koloru, osobowości i energii do twojego domu – kiedy będziesz gotowy. Pamiętaj, że zawsze łatwiej jest coś dodać, niż zabrać. Nasza wskazówka? Opracuj ujednolicony motyw. Postaraj się łączyć ze sobą dwa style, więc kiedy zaczniesz dodawać wystrój, nie odbierzesz ogólnej spójności Twojego domu. Pielęgnuj przestrzeń, która jest przyjazna i pocieszająca zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego małżonka.

Współpracuj

Ustaliliśmy, że może dojść do konfliktu, ale współpraca pomoże naprawić komplikacje. Komunikacja jest kluczowa: porozmawiaj ze swoją drugą połówką o swoich potrzebach i pragnieniach, a następnie utwórz listę rzeczy, które musisz mieć (ogranicz się maksymalnie do pięciu). Stworzenie środowiska otwartej komunikacji jest niezbędne nie tylko dla dobrego związku, ale także dla pięknego domu. Kiedy mówi, że chce zatrzymać tego starego, brudnego, brzydkiego leżaka, pamiętaj, aby wziąć głęboki oddech i porozmawiać o tym, zamiast go trzymać. Być może będziesz musiał pójść na kompromis tu i tam, ale możemy Cię zapewnić, że wszystko będzie tego warte.

Organizuj

Utrzymuj porządek i czystość w swojej przestrzeni. Wszyscy znaleźliśmy się pogrążeni w chaotycznym bałaganie w różnych momentach naszego życia (i wiemy, jak frustrujące może to być). Więc pamiętaj, aby pozbyć się starego i wprowadzić nowe. Zachowaj tylko to, co absolutnie kochasz. Prostota przestrzeni nie tylko zapewni ładniejszy dom, ale także bardziej harmonijny styl życia.

Równowaga

Upewnij się, że każdy element wystroju ma swoją drugą ,,połówkę”. Jeśli Twój współmałżonek musi mieć ten drewniany fotel bujany, upewnij się, że pasuje do co najmniej jednego innego elementu stylu w Twoim domu. Zapewni to, że Twoja przestrzeń nie będzie wyglądać jak mieszanina przypadkowych przedmiotów z mieszkania na uczelni, domu dzieciństwa współmałżonka i szafy. Miej na uwadze spójny motyw i bądź celowy. Przemyśl wystrój swojego domu. Nie pozwól, żeby wyglądało na to, że zostało przypadkowo posypane razem.

Personalizuj

Włącz swoją historię jako para do swojego domu. Dodaj znaczący wystrój ze wspólnych przygód, podróży i ulubionych chwil. Zawieś na ścianach ważne przedmioty, takie jak oprawione zaproszenie na ślub, zdjęcie zaręczynowe lub grafika z jednej z najbardziej pamiętnych podróży. Pomoże ci to postrzegać swój dom jako osobiste przedłużenie związku, a nie tylko miejsce do życia. I baw się dobrze! Im bardziej spersonalizujesz swój dom, tym lepiej.

Exit mobile version